اقامت آلمان

کشور آلمان دارای اقتصاد قوی و فرصت‌های بی‌پایان است. جایی که فکر بسیاری از مهاجران و سرمایه گذاران را به خود مشغول کرده است. شهرهای بزرگ و طبیعت زیبای آلمان شگفت انگیز است. کشور آلمان به عنوان مکانی با تعداد زیادی تاسیسات اداری شناخته می‌شود. برای ساکن شدن در آلمان شما باید چند پروسه را بگذرانید. در این قسمت ما به صورت ساده پروسه را برای شما بازگو می‌کنیم و به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید یک مجوز اقامت آلمانی دریافت کنید.

مجوز اقامت آلمان

اگر هدف شما، تنها بازدید از آلمان می‌باشد، لازم نیست برای یک مجوز اقامت هراس داشته باشید. یک ویزای توریستی به شما اجازه می‌دهد برای 90 روز در آلمان بمانید. اقامت بیش از 90 روز، بدون دریافت مجوز اقامت در آلمان ممکن نیست. بنابراین، یک اجازه اقامت آلمانی به شما اجازه می‌دهد تا برای مدت زمان بیشتری در آلمان بمانید و در طول این مدت شما می‌توانید تحصیل کنید، کار کنید و یا به فعالیت دیگری در آلمان مشغول شوید.

تعداد زیادی از ملیت‌های خارجی باید برای دریافت مجوز اقامت آلمان، از کشور خودشان اقدام کنند و یا یک ویزای شنگن برای ورود به آلمان برای مدت 90 روز بگیرند.

انواع اجازه اقامت

بسته به مدت اقامت شما و الزاماتی که شما تکمیل می‌کنید، انواع مختلفی از اجازه اقامت آلمان وجود دارد. به طور کلی، سه مجوز اقامت که به شما اجازه ماندن در آلمان را برای دوره‌های مختلف زمانی می‌دهد، وجود دارد.