ثبت شرکت بین المللی در ارمنستان

ارمنستان کشوری کوچکی است که از اهمیت استراتژیک بالایی برخوردار است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که ارمنستان را به موقعیت مناسبی برای تجار جهت سرمایه‌گذاری بدل می‌کند، موقعیت جغرافیایی آن می‌باشد. چند سالی است که توجه تجار از سراسر جهان به‌منظور دسترسی به بازارهای آسیا و اروپایی به ارمنستان جلب می‌شود.

طبق آمارهای رسمی، هرسال تعداد افرادی که جهت ثبت شرکت در این کشور اقدام می‌کنند رو به افزایش است. موقعیت اقتصادی، برآورد هزینه‌های مناسب، دسترسی به بازارهای جهانی و … تعدادی از موارد بی‌شماری هستند که ثبت شرکت در ارمنستان را ارزشمند می‌کنند.

انواع ثبت شرکت در کشور ارمنستان

پیش از ثبت شرکت در ارمنستان می‌بایست نسبت به نوع و گسترة فعالیت آن تصمیم گرفته و پس از آن اقدام به مراحل بعدی کنید. معمول‌ترین نوع ثبت شرکت در کشور ارمنستان، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی مشترک هستند. البته یکی از مزایایی که قانون این کشور به افرادی که خواهان ثبت شرکت هستند ارائه می‌کند، امکان ثبت شرکت شخصی به‌عنوان جایگزین شخص حقوقی است.

چه افرادی اجازه ثبت شرکت در ارمنستان را دارند؟

درخواست ثبت شرکت می‌تواند توسط 3 شخص در ارمنستان صورت پذیرد:

 • مؤسس: به فردی اطلاق می‌شود که قصد تأسیس یک شرکت یا سازمان را دارد
 • مدیران: به مدیرانی اطلاق می‌شود که در مجموعه‌ای خارج از ارمنستان مشغول به فعالیت‌اند و در حال حاضر قصد ثبت شرکت با ارائه خدمات یکسان در ارمنستان دارند.
 • نمایندگان مجاز: به اشخاصی اطلاق می‌گردد که جهت تأسیس نمایندگی یک برند یا شرکت قصد ثبت شرکت در ارمنستان را دارند. شایان‌ذکر است یکی از مزایایی که به این دسته افراد داده می‌شود عدم نیاز به ارائه وکالت‌نامه محضری نمایندگی است.

مواردی که برای ثبت شرکت در ارمنستان به آن نیاز دارید:

 • درخواست رسمی ثبت شرکت
 • اظهارات مؤسس یا مؤسسین شرکت
 • تنظیم و ارائه اساس‌نامه شرکت
 • اطلاعات فردی مسئول اجرایی (مدیرکل) شرکت از جمله پاسپورت / شماره شناسایی و شماره بیمه (در صورت در اختیار داشتن)
 • اظهارنامه مالی شرکت

در صورت وجود یک شخص حقوقی میان مؤسسین یک شرکت که عهده‌دار مسئولیت‌های حقوقی باشد، جهت ثبت شرکت می‌بایست نام و شماره ثبتی وی نیز حین مراحل درخواست ثبت به مسئولین ذی‌ربط ارائه شود.

در صورت وجود یک شخص حقوقی خارجی میان مؤسسین یک شرکت که عهده‌دار مسئولیت‌های حقوقی باشد، جهت ثبت شرکت می‌بایست نام و شماره مجوز فعالیت وی از کشور خارجی مبدأ نیز حین مراحل درخواست ثبت به مسئولین ذی‌ربط ارائه شود.

در صورت وجود یک شهروند خارجی میان مؤسسین یک شرکت، جهت ثبت شرکت می‌بایست مدارک شناسایی وی ترجمه شده و حین مراحل درخواست ثبت به مسئولین ذی‌ربط ارائه شود.

مواردی که برای ثبت شرکت در ارمنستان به آن نیاز ندارید:

همواره یکی از کابوس‌های افرادی که قصد ثبت شرکت دارند، تهیة سیل انبوهی از مدارک موردنیاز و اسناد مربوطه است. اگرچه بخش عمده‌ای از اسناد و مدارک همواره یکسان هستند اما گاهاً با توجه به قوانین هر کشور، از حجم این نیازمندی‌ها کاسته یا به آنها افزوده می‌شود. در این بخش از مطلب به مواردی اشاره می‌کنیم که جهت ثبت شرکت در کشور ارمنستان به آنها نیازی ندارید.

 • در اختیار داشتن حداقل سرمایه
 • در اختیار داشتن اقامت کشور ارمنستان
 • نیاز به حضور فیزیکی مؤسسین در ارمنستان

بازه زمانی ثبت شرکت در ارمنستان چه میزان است:


در نهایت نیاز است بدانید که برای ثبت شرکت در کشور امارات متحده‌ی عربی چه مراحلی را باید طی کنید، چه شرایطی داشته باشید و چه مدارکی را فراهم کنید.

 • داشتن مجوز حرفه‌ای؛ در صورت نداشتن مجوز حرفه‌ای، باید یک یا تعدادی از افرادی که تابعیت امارات را دارند در بیش از نیمی از سرمایه‌گذاری در آن شرکت سهم داشته باشند.
 • فرم درخواست ثبت شرکت یا DED
 • پس از تایید صلاحیت ثبت، داشتن مدارکی نظیر: نام و حوزه‌ی کاری شرکت، اظهارنامه‌ی مالیاتی، اظهارنامه و اساسنامه‌ی شرکت، رسید هزینه‌های پرداخت شده، کپی مدارک شناسایی تمامی شرکا و موسس و همین‌طور مشخصات کامل آن‌ها، ترجمه‌ی یکی از قبوض برق یا آب یا گاز محل سکونت، پرداخت کلیه‌ی هزینه‌های مالیات و ثبت شرکت، لیست افرادی که در شرکت کار می‌کنند برای بیمه، اجاره نامه یا سند ملک شرکت، تفاهم نامه‌ی میان موسس و شرکا و سمت هرکدام و در نهایت مشخص شدن میزان سرمایه شرکت
 • افتتاح حساب بانکی حقیقی برای دریافت ویزا
 • افتتاح حساب بانکی حقوقی برای شرکت و به نام شرکت
1

متقاضی عزیز، شما می توانید جهت درخواست مشاوره رایگان، با وارد نمودن شماره تلفن خود در فرم زیر و یا از طریق دیگر راه های ارتباطی اعلام شده در صفحه تماس با ما، با کارشناسان هلدینگ بین المللی ملاصدرا تماس حاصل فرمایید.