ثبت شرکت در ارمنستان و اخذ اقامت

کشور ارمنستان یکی از کشورهای همسایه‌ی ایران است که در طول سال‌های گذشته به یکی از پرطرفدارترین مقاصد تحصیلی و توریستی برای ایرانیان تبدیل شده است. علی‌رغم این‌که ارمنستان کشور نسبتا کوچکی است، اما به لحاظ ساختاری یکی از مهم‌ترین کشورهایی است که در مرز آسیا و اروپا قرار دارد. هم‌چنین این کشور به ایجاد نگرش‌های مثبت در سرمایه‌گذاران خارجی جهت ثبت شرکت در ارمنستان کمک کرده است. هلدینگ ملاصدرا با داشتن سابقه‌ای طولانی در امر مهاجرت، پرونده‌های موفقی در زمینه‌ی مهاجرت و ثبت شرکت در ارمنستان دارد.

بر همین اساس اگر به دنبال ثبت شرکت در ارمنستان و اخذ اقامت از این طریق هستید، در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با مراحل، مدارک و هر آن‌چه پیرامون ثبت شرکت در این کشور لازم است بدانید، آشنا شوید.

1

درخواست مشاوره فوری

نگاهی اجمالی به ثبت شرکت در ارمنستان

کشور ارمنستان به خاطر همسایگی ایران و برخورداری از موقعیت جغرافیایی مطلوب، همواره مورد توجه بسیاری از ایرانیان برای ثبت شرکت بوده است. بسیاری از ایرانیان بر این باور هستند که مردمان این کشور از نظر فرهنگ و آداب و رسوم شباهت زیادی به ما دارند. در سال 2019، تولید ناخالص داخلی در این کشور چیزی در حدود 6/7 درصد رشد داشته است. این بدان معنا است که این کشور بالاترین نرخ تولید ناخالص داخلی در تمام اروپا را داشته است.

یکی از موارد مهمی که در ثبت شرکت‌های خارجی باید به آن توجه شود، مسئله‌ی رفت و آمد مداوم، امکان سکونت و اقامت راحت در کشور مورد نظر می‌باشد. جالب است بدانید بسیاری از شرکت‌های این کشور، شرکت‌هایی کوچک یا متوسط با مسئولیت محدود هستند که به صورت شرکت‌های سهامی خاص فعالیت می‌کنند. بنابراین اگر به دنبال تأسیس و ثبت شرکت در ارمنستان هستید، عوامل زیادی در این تصمیم‌گیری نقش دارند.

متقاضیان ثبت شرکت در ارمنستان امکان راه‌اندازی کسب و کار خود در این کشور را دارند. هم‌چنین می‌توانند اقدام به خرید یا اجاره ملک و خودرو نموده و از مزایای اجتماعی بهره‌مند شوند. در نهایت متقاضیان می‌توانند پس از چند سال زندگی در ارمنستان، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ارمنستان چه شرایطی دارد؟

ثبت شرکت در ارمنستان با مزیت‌های بسیاری از جمله افتتاح حساب بانکی بین‌المللی تا دریافت اقامت دائم به واسطه‌ی ثبت شرکت در این کشور همراه است. علاوه بر این ثبت شرکت در کشورهای مختلف یکی از روش‌های اخذ اقامت و مهاجرت محسوب می‌شود. در بسیاری موارد متقاضیان برای مهاجرت به یک کشور اروپایی می‌بایست اقدام به سرمایه‌گذاری کنند؛ در حالی که ثبت شرکت امکان مهاجرت متقاضی و اعضای خانواده‌ی وی را در زمان کوتاه و با صرف کمترین هزینه فراهم می‌کند. بهتر است پیش از شروع کسب و کار و آغاز تجارت، قیمت ملک و هزینه‌های زندگی در این کشور به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

متقاضیان با ثبت شرکت در ارمنستان می‌توانند در کمتر از 45 روز، اقامت ارمنستان را به مدت 1 سال دریافت کنند. این افراد می‌توانند دو روز بعد از ثبت شرکت و دریافت مدارک، مراحل اخذ اقامت را انجام دهند. به این صورت که بعد از 1 تا 4 بار تمدید اقامت یک ساله در این کشور و تسلط به زبان ارمنی، می‌توانند نسبت به اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام کنند. هلدینگ ملاصدرا با سابقه‌ی فعالیت در امر مهاجرت و اخذ اقامت، می‌تواند شما را در خصوص ثبت شرکت در ارمنستان راهنمایی کند. مشاوران هلدینگ ملاصدرا بهترین راه جهت ثبت شرکت بین‌المللی را به شما پیشنهاد خواهند داد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در ارمنستان

  • اعلام حداقل سه نام مناسب برای شرکت.
  • افتتاح حساب بانکی در کشور ارمنستان.
  • ارائه‌ی کپی صفحه‌ی اول پاسپورت کلیه‌ی اعضای شرکت.
  • تعیین حوزه‌های فعالیت در ارتباط با موضوع شرکت.
  • آدرس، شماره تلفن، ایمیل تمام اعضای شرکت و مدیر عامل.
  • مشخص کردن سهام اعضای شرکت و تعیین مدیر عامل (در صورتی که شرکت با 1 نفر ثبت شود، سهام آن 100 درصد و مدیر عامل، مالک آن خواهد بود. لازم به ذکر است که ثبت شرکت در ارمنستان با 1 نفر نیز امکان‌پذیر خواهد بود).

مزایای ثبت شرکت در کشور ارمنستان

یکی از مزایای ثبت شرکت در ارمنستان، اخذ سکونت دائم این کشور است. ابتدا متقاضی ویزای 1 ساله و سپس ویزای 5 ساله دریافت می‌کند و بعد از 3 سال می‌تواند نسبت به اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام کند. مالیات در این کشور تنها 1 درصد از میانگین گردش حساب شرکت در دوره‌ی 3 ماهه است. به موجب قانون مدنی این کشور، چنانچه گردش مالی حساب شما بالا نباشد، مالیات زیادی نیز به آن تعلق نخواهد گرفت. ارائه‌ی گزارش مالیاتی در هر دوره‌ی 3 ماهه از قوانین مهم محسوب می‌شود. بنابراین اگر صاحبان شرکت‌ها نسبت به ارائه‌ی این گزارشات اقدام نکنند، مشمول جریمه خواهند شد.

شرکت‌ها و مؤسساتی که در این کشور به ثبت رسیده و غیر فعال هستند، از پرداخت هرگونه مالیاتی معاف خواهند بود. در مقابل شرکت‌‌های فعال باید از قوانین مالیاتی این کشور تبعیت کنند. هم‌چنین متقاضیان می‌توانند بدون حضور در این کشور اقدام به ثبت شرکت خود نمایند. از سوی دیگر ثبت شرکت در ارمنستان نیازی به بلوکه کردن پول در حساب نخواهد داشت.

سوالات متداول

برای ثبت شرکت در ارمنستان با سهامی خاص، مدیر عامل باید تابعیت این کشور را داشته باشد. در حالی که ثبت شرکت با مسئولیت محدود را می‌توان بدون حضور حتی یک نفر از اعضای ارامنه نیز انجام داد.

خیر، برای ثبت شرکت در ارمنستان نیازی به ترجمه‌ی مدارک به زبان ارمنی نیست.

بله، متقاضی می‌تواند بعد از ثبت شرکت در ارمنستان، نسبت به اخذ اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده اقدام نماید.

سخن آخر

پیشتر در خصوص ثبت شرکت در ارمنستان توضیحاتی را ارائه کردیم. به صورت کلی ثبت شرکت در کشورهای مختلف برای افرادی مناسب است که از بودجه‌ی مالی قابل توجهی برخوردار هستند. با این حال ثبت شرکت در ارمنستان هزینه‌ی چندانی به همراه نخواهد داشت. نکته‌ی مهمی که متقاضیان باید به آن توجه کنند این است که ثبت شرکت در این کشور شرایط و مراحلی دارد که اگر به درستی اجرا نشود، فرآیند ثبت با مشکل مواجه خواهد شد. به همین خاطر خوب است متقاضیان پیش از اقدام از جزئیات ثبت آگاهی کامل داشته باشند.

چنانچه در خصوص هرکدام از روش‌های مهاجرت به ارمنستان نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید، می‌توانید با مشاوران هلدینگ ملاصدرا تماس حاصل فرمایید. وکلای هلدینگ ملاصدرا با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی انواع روش‌های مهاجرتی، شما را در امر مهاجرت به ارمنستان هدایت و راهنمایی خواهند کرد.

هلدینگ بین المللی ملاصدرا

تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، نرسیده به پل کردستان، پلاک 56

شماره همراه: 09120065811

شماره ثابت :   57672 (021)

info@sabtmollasadra.com

 

صفحات اصلی

ـــــــــــــــــــــــــ

خانه

درباره ملاصدرا

تماس با ما

طراحی سایت