ثبت شرکت در روسیه و اخذ اقامت

خوب است بدانید روسیه به علت سیستم مالیاتی و قانون‌گذاری بی‌نظیرش جزو محبوب‌ترین کشور‌ها در زمینه ثبت شرکت محسوب می‌شود. برخی اوقات زمانی که بخواهید به یک کشور اروپایی مهاجرت کنید نخست باید در آن سرمایه‌گذاری کنید. روسیه جزو کشور‌هایی است که ایرانیان زیادی قصد دارند در آن‌جا به سرمایه‌گذاری بپردازند. به همین خاطر باید نکات زیادی رعایت شود. ما در این مقاله قصد داریم به ثبت شرکت در روسیه بپردازیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع شرکت‌ها با کارشناسان هلدینگ ملاصدرا تماس بگیرید.                           

1

درخواست مشاوره فوری

از شرایط ثبت شرکت در روسیه چه می‌دانید؟

 • به یاد داشته باشید برای ثبت شرکت در روسیه باید شرایط آن را به خوبی بررسی نمایید. به همین خاطر باید همه‌چیز را دقیق سنجید و پس از آن بسیار محتاطانه رفتار کنید. زیرا قرار است هزینه زیادی برای این کار صرف شود و امکان دارد در سال‌های نخست گردش مالی به خوبی انجام نشود.
 • فردی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارد باید بداند چگونه به سرمایه‌گذاری بپردازد و چطور می‌تواند درآمد خود را در روسیه افزایش دهد. فرد متقاضی پیش از این‌که به ثبت شرکت در روسیه بپردازد باید با زبان روسی آشنا شود و بتواند در این کشور فعالیت‌های اقتصادی مطلوبی انجام دهد.
 • فردی که قصد ثبت شرکت در روسیه را دارد می‌بایست سابقه کاری داشته باشد و بتواند طرح کار خود را در روسیه به طور دقیق برنامه‌ریزی کند. به بیان دیگر برای ثبت شرکت در روسیه باید سوددهی به صورت کامل انجام شود.
 • پیش از اقدام به ثبت شرکت در این کشور می‌بایست سرمایه خود را آماده نمایید. برای این‌که بتوانید شرکت خود را ثبت نمایید تقریبا به 20 تا 30 هزار دلار سرمایه احتیاج دارید.
 • توجه داشته باشید برای این‌که در این کشور شرکت مورد‌نظر خود را ثبت نمایید لازم نیست حتما به زبان روسی آشنایی کامل داشته باشید. لازم به ذکر است بدانید برای مهاجرت کاری به این کشور می‌بایست به این زبان مسلط باشید.

هزینه لازم برای ثبت شرکت در این کشور

کسانی که علاقه‌مند به ثبت شرکت در روسیه هستند باید از هزینه‌ها و شرایط آن آگاه شوند. در ادامه به طور کامل این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • نخست می‌بایست محاسبه شود که برای ثبت شرکت در کشور روسیه چقدر هزینه لازم است. پس از آن برای فعال نمودن شرکت در روسیه نیز مبلغ مورد نیاز باید حتما پرداخت شود.
 • فرد متقاضی برای انجام کارهای اداری و ثبت شرکت در کشور روسیه باید همه مبالغ را به دلار بپردازد. کسانی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند و از این طریق می‌خواهند مهاجرت کنند علاوه بر هزینه ثبت شرکت در کشور روسیه هزینه جابه‌جایی مکان و منزل جدید را نیز در نظر بگیرند. تمام هزینه‌ها باید به صورت جداگانه محاسبه شود.
 • توجه داشته باشید حداقل میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کشور روسیه به دلار می‌باشد. این مبالغ دقیقا مساوی با پشتوانه مالی است که از قبل می‌بایست در حساب بانکی روسیه وارد شود. برای ثبت شرکت در این کشور باید حتما پروسه اداری نیز طی شود.

شیوه‌های ثبت شرکت در روسیه

 • شیوه‌های متعددی برای ثبت شرکت در روسیه وجود دارد که با انتخاب نمودن یکی از آن‌ها به آسانی می‌توان شرکت موردنظر خود را در روسیه ثبت نمایید. از انواع شرکت‌هایی که می‌توانید در روسیه ثبت نمایید می‌توان به شرکت‌های سهامی عام، شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود اشاره نمود.
 • به خاطر داشته باشید برای ثبت نمایندگی در کشور روسیه با حداقل یک نفر و حداکثر پنج نفر می‌توان این شعبه را راه‌اندازی نمود. برای راه‌اندازی این شعبه حتما نباید سرمایه اولیه داشته باشید و برای ثبت آن به 2 هفته الی 2 ماه زمان نیاز دارید.
 • برای اینکه شرکت خود را به صورت سهامی عام راه‌اندازی نمایید به یک نفر اعضا نیاز دارید. برای ثبت این پروسه شما به 6 ماه زمان نیز احتیاج دارید.
 • در شرکت با مسئولیت محدود حداقل اعضا باید یک نفر و حداکثر پنجاه نفر باشند. زمان لازم برای ثبت شرکت نیز تقریبا دو هفته است. به یاد داشته باشید اگر قصد دارید شرکتی با سهامی خاص افتتاح نمایید، اعضای آن از یک نفر شروع می‌شود و به صورت کاملا نامحدود نیز می‌توانید اعضا جذب نمایید. برای ثبت این شرکت شما به حدود 2 ماه زمان نیاز دارید.
 • شرکت‌های مشارکت خصوصی در کشور روسیه به این شکل هستند که سهام فقط بین افرادی که سهم عظیمی در پروژه دارند تقسیم‌بندی می‌شود. به یاد داشته باشید کسی که سهم نداشته باشد به هیچ عنوان نمی‌تواند سهام را به خود اختصاص دهد. در این گونه شرکت‌ها حداکثر سهام‌داران 50 نفر هستند و با صرف اندکی وقت می‌توان آن‌ها را ثبت نمود.

اخذ اقامت بعد از ثبت شرکت در روسیه

ما در این مقاله به طور کامل به بررسی ثبت شرکت در روسیه پرداختیم. داشتن پاسپورت و اقامت  برای افرادی که قصد دارند به روسیه مهاجرت کنند کمک‌کننده می‌باشد. در صورتی که فرد شرکت خود را در روسیه راه‌اندازی نماید، اقامت یک‌ساله می‌گیرد. بعد از گذشت یک سال اقامت فرد سه ساله می‌شود. پس از اینکه فرد اقامت همیشگی را دریافت کرد می‌تواند پاسپورت خود را نیز بگیرد. فرایند دریافت پاسپورت کشور روسیه بعد از اقامت تقریبا یک سال طول می‌کشد.

سوالات متداول

برای ثبت شرکت در روسیه متقاضیان خارجی می‌توانند بدون اینکه با شهروندان روسی شریک شوند شرکت خود را افتتاح کنند.      

نرخ مالیات برای ثبت شرکت در روسیه 20 درصد می‌باشد.

برای ثبت شرکت در روسیه حتما نباید به این کشور سفر کرد. فرد متقاضی می‌تواند از راه دادن وکالت به نماینده قانونی شرکت خود و به وسیله وکلای مهاجرت شرکت خود را ثبت کند.

پس از ثبت شرکت در روسیه ویزای زندگی و اقامت در این کشور دریافت می‌گردد. شما می‌توانید به همراه خانواده خود در این کشور زندگی کنید. علاوه بر این متقاضیانی که فرزند زیر 18 سال دارند نیز می‌توانند به ثبت شرکت در این کشور بپردازند.          

سخن آخر

ثبت شرکت در روسیه یکی از مناسب‌ترین شیوه‌های سرمایه گذاری در این کشور محسوب می‌شود. ما در این مقاله به بررسی شرایط، هزینه‌ها و روش‌های ثبت شرکت در روسیه پرداختیم. ثبت شرکت در این کشور برای بیشتر افراد مزیت‌های زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها دریافت اقامت همیشگی کشور روسیه ‌می‌باشد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات در خصوص ثبت شرکت در این کشور با کارشناسان هلدینگ ملاصدرا تماس حاصل فرمایید و تمام اطلاعات مربوط به ثبت انواع شرکت‌ها را از مشاوران ما دریافت کنید.

هلدینگ بین المللی ملاصدرا

تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، نرسیده به پل کردستان، پلاک 56

شماره همراه: 09120441577

شماره ثابت :   42056 (021)

info@sabtmollasadra.com

 

صفحات اصلی

ـــــــــــــــــــــــــ

خانه

درباره ملاصدرا

تماس با ما

طراحی سایت