ثبت شرکت در سوییس و اخذ اقامت

آیا شما هم به دنبال یک راه سریع و تضمینی برای مهاجرت به کشور سوییس هستید؟ حتماً می‌دانید که ثبت شرکت در سوییس بهترین راه موجود در جلوی پایتان به حساب می‌آید. کاربران خارجی که متقاضی ثبت شرکت در کشور‌هایی همچون سوییس هستند، لزوماً باید به یک سری قوانین و نکات خاص توجه داشته باشند. در هر صورت، با ثبت یک شرکت در کشور‌هایی همچون سوییس، شما می‌توانید اقامت آن‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

در این زمینه معمولاً چندین سؤال مختلف مطرح می‌شود. به عنوان مثال، تا امروز افراد زیادی از ما سؤال پرسیده‌اند که شرایط ثبت شرکت در سوییس چیست؟ اصلاً پروسه ثبت شرکت در سوییس از چه مراحلی تشکیل شده است؟ امروز ما قصد داریم تا پاسخ به این سؤالات را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم پس اگر شما هم به روند مهاجرت به سوییس علاقه‌مند هستید، ادامه مقاله امروز ما را از دست ندهید.

1

درخواست مشاوره فوری

شرایط ثبت شرکت در سوییس

بیایید کارمان را با بررسی شرایط ثبت شرکت در سوییس شروع کنیم. سوییس یکی از مرفه‌ترین کشور‌های جهان به حساب می‌آید که همواره از طرح‌های تجاری جدید و پر سود استقبال می‌نماید. مهم‌ترین شرط ایجاد کسب و کار و راه‌اندازی یک شرکت در کشور‌هایی همچون سوییس، به میزان سود‌آوری طرح شما اشاره دارد. برای ثبت شرکت در این کشور، شما لزوماً باید به مشخصات طرح تجاری خود توجه کنید و بر همان اساس هم نسبت به ثبت درخواست اقدام نمایید. داشتن حداقل ۱۸ سال، آشنایی با زبان سوییسی و مدارک تحصیلی و سوابق کاری از جمله دیگر شرایطی به حساب می‌آیند که متقاضیان دنبال کردن این پروسه باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشند. معمولاً نوع شرکت ثبت شده توسط شما، شرایط را به صورت کامل تغییر می‌دهد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوییس

مدارک مورد نیاز، دیگر مسأله‌ای است که برای ثبت شرکت در سوییس شما باید به آن توجه کنید. در لیست زیر، شما می‌توانید چند مورد از این مدارک را به صورت کامل مشاهده نمایید.

 • نام شرکت
 • فرم مربوط به ثبت شرکت
 • اسکن پاسپورت
 • مدارک هویتی سهامداران و مدیر عامل
 • ترجمه مدارک هویتی مدیر عامل و سهامداران
 • طرح تجاری یا بیزینس پلن
 • اسناد مالکیت و پرینت حساب بانکی
 • مدرک اثبات آدرس ثابت در کشور سوییس
 • تعیین نام مدیر عامل
 • مشخصات مربوط به مدیر عامل
 • آدرس مدیر عامل شرکت
 • اسامی سهامداران
 • آدرس و اطلاعات کامل سهامداران

البته که این مدارک بسته به نوع شرکت ثبت شده در سوییس، تغییر پیدا خواهند کرد. به صورت عمومی همه شرکت‌ها به این مدارک نیاز دارند اما در برخی از شرایط، کاربران مجبور به ارائه مدارک گسترده‌تری خواهند شد.

مراحل ثبت شرکت در سوییس کدام اند؟

برای ثبت شرکت در سوییس، شما باید یک سری مراحل خاص را دنبال کنید. در اولین مرحله شما باید یک حساب بانکی در سوییس افتتاح و سرمایه مورد نیاز دنبال کردن این پروسه را در آن قرار دهید. سپس شما باید به سراغ اساسنامه بروید و آن را نگارش کنید. در مرحله بعد شما باید از طریق مقامات دولتی و سفارت، نسبت به تکمیل فرم‌های مورد نیاز اقدام نمایید. پس از تأیید اسناد و مدارک شرکت و طرح تجاری، شما باید امضای مدیر عامل و سهامداران را در اختیار دولت سوییس قرار دهید. در نهایت با پرداخت مالیات و هزینه‌های مورد نیاز، امکان ثبت شرکت برای شما فراهم می‌شود.

مزایای ثبت شرکت در سوییس

ثبت شرکت در سوییس یک سری مزایای خاص را برای شما به همراه دارد. با ثبت شرکت و دریافت اقامت سوییس، شما می‌توانید نسبت به تهیه تابعیت و پاسپورت هم اقدام نمایید. کاربران سوییسی امکان مسافرت به سراسر اروپا را در اختیار دارند. جدا از این مسأله، شما می‌توانید در همه کشور‌های عضو شینگن بدون هیچ مشکل خاصی اقامت طولانی مدت داشته باشید.

با ثبت شرکت در کشور‌هایی همچون سوییس شما می‌توانید حساب بانکی شخصی و شرکتی افتتاح کنید. سوییس یکی از معتبر‌ترین پاسپورت‌های دنیا را در اختیار داشته و شهروندان آن می‌توانند به همه جای دنیا سفر کنند. جدا از این مسأله، شرایط اقتصادی و روابط دیپلماتیک کشور سوییس باعث شده تا ثبت شرکت در آن سود مطلوبی را در اختیارتان قرار دهد.

سوالات متداول

در سوییس متقاضیان می‌توانند نسبت به ثبت شرکت‌های مشارکت عمومی، مشارکت خصوصی، مسئولیت محدود، مستقل، خصوصی و تابعه اقدام نمایند. مسلماً هر کدام از این شرکت‌ها یک سری محدودیت‌های خاص داشته و دولت هم یک سری قوانین ویژه را برایشان در نظر گرفته است.

مالیات یکی از مهم‌ترین مباحثی است که ذهن متقاضیان ثبت شرکت در سوییس را به خود درگیر می‌کند. همچون سایر کشور‌های اروپایی، سوییس هم قوانین سختگیرانه‌ای را برای پرداخت مالیات در نظر گرفته است. هزینه مالیاتی بر اساس نوع شرکت شما مشخص می‌شود. معمولاً درصد مالیات شرکت‌های سوییسی کمی بالا‌تر از سایر شرکت‌ها می‌باشد.

متقاضیان ثبت شرکت در سوییس اگر طرح تجاری سود‌آور و مطلوبی را به دولت ارائه کنند، امکان انتقال خانواده‌شان نیز فراهم می‌شود. پس کاربران برای کسب بازدهی مطلوب در این زمینه، لزوماً باید به مبحث طرح تجاری و میزان سود دهی آن توجه داشته باشند.

سخن آخر

امروز ما سعی کردیم تا پروسه ثبت شرکت در سوییس را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم. متقاضیان خارجی می‌توانند نسبت به ثبت شرکت‌های خصوصی، مستقل، مشارکت عمومی و مسئولیت محدود در کشور سوییس اقدام نمایند. قوانین ثبت شرکت در کشور‌هایی همچون سوییس، شباهت زیادی به سایر کشور‌های اروپایی دارد.

اگر شما هم به دنبال کردن این پروسه و مهاجرت به سوییس علاقه‌مند هستید، لزوماً باید خدمات بهترین تیم‌های مشاوره‌ای و وکالتی را نیز مورد استفاده قرار دهید. دریافت مشاوره و اقدام برای ثبت شرکت در کشور‌های اروپایی با استفاده از خدمات کارشناسان مجرب، به شما اجازه می‌دهد تا پیچیدگی این پروسه را کاهش دهید و میزان سودتان را چند برابر نمایید. مجموعه‌های مطرح و شناخته شده‌ای همچون هلدینگ ملاصدرا، با داشتن سابقه‌ای درخشان در زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای و ثبت شرکت در کشور‌های اروپایی و آمریکایی آماده ارائه خدمات به کاربران می‌باشد. با استفاده از هلدینگ ملاصدرا شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن شرکت خود را در سوییس ثبت کنید.

هلدینگ بین المللی ملاصدرا

تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، نرسیده به پل کردستان، پلاک 56

شماره همراه: 09120065811

شماره ثابت :   57672 (021)

info@sabtmollasadra.com

 

صفحات اصلی

ـــــــــــــــــــــــــ

خانه

درباره ملاصدرا

تماس با ما

طراحی سایت