ثبت شرکت در اتریش و اخذ اقامت

در حال حاضر روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی وجود دارند که یکی از این روش‌ها، سرمایه‌گذاری است. از میان روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور اتریش، ثبت شرکت در اتریش بهترین روشی است که امکان اخذ اقامت موقت، دائم و در نهایت شهروندی این کشور را فراهم می‌کند. با این حال لازم است بدانید که ثبت شرکت در این کشور نیازمند سرمایه‌ی کافی و کسب اطلاعات در خصوص اقتصاد، بازار کار و سرمایه‌ است تا بتوانید نتیجه‌ی مطلوبی از سرمایه‌گذاری در این کشور کسب نمایید. بر همین اساس اگر به دنبال مهاجرت به اتریش بوده و تصور می‌کنید شرایط لازم جهت ثبت شرکت در این کشور را دارا هستید، توصیه می‌کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

هلدینگ ملاصدرا ارائه‌دهنده‌ی خدمات مهاجرتی و حقوقی برای متقاضیان مهاجرت به اتریش و ثبت شرکت در این کشور است. شما می‌توانید جهت افتتاح حساب بانکی، طراحی بیزینس پلن و … از خدمات متنوع این مرکز بهره‌مند شوید.

1

درخواست مشاوره فوری

نگاهی اجمالی به ثبت شرکت در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت برای کسانی در کشور ما شرکت دارند، گزینه‌ی بسیار مناسبی محسوب می‌باشد. در حقیقت مزایای این کشور و شرایط مطلوب آن، توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران و سهامداران را به خود جلب نموده است. کشور اتریش اقتصاد بسیار قدرتمندی دارد و می‌تواند مقصدی مناسب برای راه‌اندازی شرکت‌های کوچک و متوسط باشد. شما می‌توانید شعبه‌ای از شرکت خود را به این کشور منتقل کرده و یا اقدام به ثبت و راه‌اندازی شرکتی جدید نمایید.

ثبت شرکت در اتریش در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی ساده‌تر و امکان‌پذیرتر است و انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی هریک خواهیم پرداخت.

آشنایی با انواع شرکت قابل ثبت در اتریش

برای ثبت شرکت در اتریش باید از انواع آن آگاه باشید و با توجه به هدف و شرایط کار خود مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. برای این منظور می‌توانید با مشاوران هلدینگ ملاصدرا مشورت کرده و انتخابی درست و آگاهانه داشته باشید. انواع شرکت جهت ثبت در اتریش به شرح زیر است:

شرکت با مسئولیت محدود: این شرکت‌ها را می‌توان با سرمایه‌گذاری چند نفر و یا توسط یک شخص راه‌اندازی کرد. سهامداران این نوع شرکت از نظر قانونی هیچ‌گونه مسئولیتی به جز تأمین سرمایه‌ی اولیه ندارند. به صورت کلی حداقل سرمایه‌ی مورد نیاز جهت راه‌اندازی این شرکت چیزی در حدود 35 هزار یورو است.

شرکت با قوانین اروپا یا SE: این شرکت شرایط مخصوص به خود را دارد. در حقیقت تنها افراد یا شرکت‌های فعال در اتریش قادر به ثبت این شرکت خواهند بود.

شرکت سهامی یا AG: این شرکت به وسیله‌ی چند نفر تأسیس شده و بهترین گزینه برای بیزینس‌های بزرگ محسوب می‌شود.

شرکت با مشارکت محدود یا KG: تأسیس این شرکت به حضور 2 شریک نیاز دارد. یکی از شرکا مسئول اصلی و شریک دیگر دارای مسئولیت‌هایی محدود است.

شرکت با مشارکت عمومی یا OG: کلیه‌ی مالکان این شرکت به صورت فردی دارای مسئولیت هستند. از میان تمامی شرکا، یک نفر باید صلاحیت خود را جهت ثبت شرکت اثبات کند.

شرکت با مشارکت غیرفعال یا STGES: در این شرکت کلیه‌ی مسئولیت‌ها بر عهده‌ی مالک اصلی است. به بیان دیگر یکی از اعضا دارای مسئولیت کامل است و دیگر شرکای امضاکننده هیچ دخالتی در مدیریت شرکت ندارند.

شرکت با مشارکت حقوق مدنی یا GesnbR: این شرکت برای افرادی مناسب است که قصد سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در این کشور را دارند.

مزایای ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش با مزایای قابل توجهی همراه است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • مدیریت دولتی کارآمد.
 • گسترش شرکت‌ها با نرخ مالیات پایین.
 • به کارگیری هزینه‌های پایین جهت استخدام نیروی کار.
 • امکان افتتاح حساب بانکی بین‌المللی.
 • همکاری میان حوزه‌های علمی و تجاری.
 • سیستم حقوقی مورد اعتماد و ثبات اقتصادی و سیاسی در اتریش.

 

دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به اتریش به واسطه‌ی ثبت شرکت، امکان سکونت دائم در این کشور را فراهم می‌کند. مجوز اولیه‌ی اقامت کارآفرینان در این کشور، دارای اعتبار 2 ساله است. بعد از گذشت این مدت و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، مجوز اقامت برای 3 سال دیگر تمدید خواهد شد. به این ترتیب متقاضی می‌تواند بعد از 5 سال، موفق به اخذ اقامت دائم در این کشور شده و بعد از 6 سال، نسبت به دریافت پاسپورت اقدام کند.

تمدید مراحل فوق جهت اخذ اقامت اتریش مستلزم این است که فرد در تمام مدت حضور خود در خاک این کشور، هیچ‌گونه سوء‌سابقه‌ی کیفری نداشته و کلیه‌ی مالیات‌های خود را پرداخت کرده باشد. تسلط به زبان رسمی کشور و شرکت در آزمون شهروندی، از دیگر شرایط مهم جهت اخذ اقامت دائم این کشور است.

مراحل ثبت شرکت در اتریش

پروسه‌ی ثبت شرکت در اتریش شامل چند مرحله است که در ادامه به این مراحل اشاره خواهیم کرد.

 1. انتخاب نام برای شرکت: انجام این کار به صورت آنلاین نیز امکان‌پذیر است و در کمتر از چند ساعت به پایان می‌رسد.
 2. تنظیم کلیه‌ی اسناد قانونی در محضر: مدت زمان انجام این مرحله حداکثر 2 روز است.
 3. مستندسازی مدارک در یکی از دفاتر ثبت: تکمیل این بخش به 6 روز زمان نیاز دارد.
 4. افتتاح حساب بانکی برای شرکت: افتتاح حساب در کمتر از 1 روز به اتمام می‌رسد.
 5. اخذ مجوزهای لازم از اتاق‌های بازرگانی: این مرحله در 1 روز انجام می‌شود.
 6. ثبت‌نام در ارگان‌های مالیاتی: حداکثر زمان لازم برای انجام این مرحله، 14 روز است.
 7. درخواست مجوز کسب‌و‌کار: این مرحله‌ ظرف چند ساعت انجام می‌شود.

سخن آخر

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، یکی از بهترین راه‌های اخذ اقامت در این کشور برای سرمایه‌گذاران خارجی است. بنابراین اگر کارآفرین هستید و به دنبال سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی می‌باشید، کشور اتریش یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌روی شما است که با انتخاب آن، مزایای فراوانی نصیب‌تان خواهد شد. البته ثبت شرکت در اتریش نیازمند طی نمودن مراحل و ملاحظات حقوقی فراوانی است که همین موضوع، ورود مشاوران به این ماجرا را به یک ضرورت مهم تبدیل می‌کند.

سوالات متداول

شما می‌توانید به عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی ظرف مدت 30 روز، شرکت مورد نظرتان را در این کشور راه‌اندازی کنید.

کلیه‌ سرمایه‌گذارانی که موفق به ثبت شرکت در اتریش شده‌اند، تحت شرایط خاصی می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

به صورت کلی عواملی نظیر نرخ رشد اقتصادی، مالیات، نرخ مصادره‌ی اموال و بهره‌ی بانکی از مهم‌ترین دلایل ثبت شرکت در اتریش و شروع سرمایه‌گذاری در این کشور است.

هلدینگ بین المللی ملاصدرا

تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، نرسیده به پل کردستان، پلاک 56

شماره همراه: 09120065811

شماره ثابت :   57672 (021)

info@sabtmollasadra.com

 

صفحات اصلی

ـــــــــــــــــــــــــ

خانه

درباره ملاصدرا

تماس با ما

طراحی سایت