ثبت شرکت در ایتالیا و اخذ اقامت

در حال حاضر روش‌های متنوعی برای مهاجرت به ایتالیا و اخذ سکونت این کشور وجود دارد که ثبت شرکت یکی از انواع این روش‌ها است. به بیان دیگر ثبت شرکت در ایتالیا یکی از راه‌های مهاجرتی است که می‌تواند به اخذ اقامت دائم در این کشور منجر شود. متقاضی ثبت شرکت در این کشور می‌تواند بدون داشتن یک شریک ایتالیایی اقدام به تأسیس شرکت خود نموده و از مزایای آن بهره‌مند گردد.

علی‌رغم این‌که سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا با مزایای فراوانی همراه است، با این حال ملاحظات قانونی و حقوقی و مراحل اداری دشواری دارد که می‌تواند سرمایه‌گذاران را دچار تردید کند. به همین خاطر بهره‌مندی از مشاوره‌های حقوقی متقاضیان را در امر ثبت شرکت یاری خواهد کرد. هلدینگ ملاصدرا با سال‌ها تجربه در امر مهاجرت و ارائه‌ی خدمات مهاجرتی، سرمایه‌گذاران را راهنمایی کرده و در کلیه‌ی مراحل ثبت شرکت در کنار آن‌ها خواهد ماند و مسیر مهاجرت را برای آنان هموارتر می‌کند. در ادامه مطلب به بررسی مراحل، مزایا و شرایط ثبت شرکت در ایتالیا، خواهیم پرداخت.

1

درخواست مشاوره فوری

شرایط عمومی ثبت شرکت در ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای مدرن و پیشرفته‌ی اروپایی است که از نظر اقتصادی جایگاه بسیار خوبی در جهان دارد. در حال حاضر تعداد متقاضیان ثبت شرکت در ایتالیا رو به افزایش است و این افراد علاوه بر سرمایه‌گذاری مطلوب، به دنبال برخورداری از مزایای ثبت شرکت هستند. البته افرادی که به دنبال ثبت شرکت در این کشور هستند، ابتدا باید شرایط ثبت شرکت را مطالعه و مورد بررسی قرار دهند. به صورت کلی ثبت شرکت در ایتالیا شرایط مخصوصی دارد و افراد واجد شرایط می‌توانند با ارائه‌ی مدارک مورد نیاز، نسبت به ثبت شرکت در ایتالیا و اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

در ارتباط با شرایط ثبت شرکت در ایتالیا می‌توان گفت تمام سرمایه‌گذاران برای ثبت شرکت به شرایط، مراحل و مدارک مخصوصی نیاز دارند. علاوه بر این از آن‌جایی که ایتالیا کشوری پیشرفته و مدرن محسوب می‌شود، افراد زیادی علاقمند به ثبت شرکت در این کشور بوده و نسبت به این موضوع تمایل نشان می‌دهند. با این حال متقاضیان ابتدا می‌بایست در خصوص مراحل ثبت شرکت در ایتالیا و انواع آن اطلاعات کاملی کسب کنند و در  نهایت نسبت به ثبت شرکت در این کشور اقدام نمایند.

مراحل ثبت شرکت در ایتالیا

شرایط ثبت شرکت در ایتالیا به شرح زیر است:

 • تنظیم اساسنامه‌ی‌ شرکت و ارائه‌ی آن به یکی از دفاتر اسناد رسمی.
 • ثبت شرکت در اداره‌ی مالیات کشور ایتالیا و اخذ کد مالیاتی.
 • افتتاح حساب در یکی از بانک‌های ایتالیا.
 • نام‌نویسی جهت مالیات بر ارزش افزوده.
 • دریافت تأییدیه‌ی امنیتی از یکی از دادگاه‌های این کشور.
 • پرداخت کلیه‌ی مالیات‌ها و هزینه‌های ثبت دولتی.

مزایای ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا با مزایای قابل توجهی همراه است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • ثبت شرکت در ایتالیا امکان دریافت وام بانکی و خرید ملک در این کشور را فراهم می‌کند.
  • امکان راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور و مراوده با دیگر کشورهای اتحادیه‌ی اروپا وجود خواهد داشت.
  • امکان اخذ اقامت دائم برای متقاضی و خانواده وی بعد از چند سال وجود دارد.
  • متقاضی ثبت شرکت در ایتالیا می‌تواند از تسهیلات دانشگاهی و خدمات درمانی دولت این کشور بهره‌مند شود.
  • متقاضیانی که در مناطقی با نرخ بیکاری بالا اقدام به راه‌اندازی شرکت می‌نمایند، تا 10 سال از پرداخت مالیات معاف خواهند بود.

نگاهی به انواع شرکت قابل ثبت در ایتالیا

مطابق با قوانین دولت ایتالیا، متقاضیان می‌توانند یکی از انواع شرکت قابل ثبت در این کشور را انتخاب و نسبت به راه‌اندازی آن اقدام نمایند. انواع شرکت جهت ثبت در ایتالیا به صورت زیر است:

شرکت با مسئولیت محدود: این شرکت یکی از پرطرفدارترین انواع شرکت در ایتالیا بوده و بیشتر برای کسب‌وکارهای کوچک مناسب است. افرادی که سرمایه‌ی اندکی داشته و به دنبال راه‌اندازی بیزینس کوچک خود در این کشور هستند، ثبت شرکت با مسئولیت محدود بهترین گزینه برای آن‌ها است.

شرکت سهامی عام: این مورد برای سهامدارانی مناسب است که بودجه‌ی مالی خوبی داشته و به دنبال سرمایه‌گذاری‌های متوسط و بزرگ در این کشور هستند. باید خاطر نشان ساخت که این نوع شرکت‌ها هیچ‌گونه محدودیتی برای سرمایه‌گذاران خارجی ندارند.

ثبت شعبه‌ی شرکت: افرادی که دارای شرکت بوده و کسب‌وکار موفقی در ایتالیا دارند، می‌توانند به منظور گسترش شرکت خود اقدام به راه‌اندازی شعبه‌ی جدیدی در این کشور نمایند. با ثبت شعبه‌ی شرکت در این کشور، مسئولیت کلیه‌ی تعهدات آن شامل گردش حساب، پرداختی‌ها و مالیات، بر عهده‌ی شعبه‌ی مادر خواهد بود.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا

یکی از مهم‌ترین اهداف متقاضیان جهت سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا، اخذ سکونت دائم این کشور است. متقاضیانی که اقدام به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف بازار از جمله گردشگری، املاک، ثبت شرکت و … نمایند، در مدت محدودی اقامت دائم این کشور را دریافت خواهند کرد. چنانچه متقاضیان موفق به ثبت شرکت در این کشور شوند، با توجه به نوع شرکت، ویزای 2 تا 4 ماهه به آن‌ها تعلق خواهد گرفت. سرمایه‌گذاران می‌توانند بعد از ثبت شرکت و انجام کلیه‌ی فعالیت‌های تجاری، بعد از 5 سال نسبت به اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام کنند. لازم به ذکر است در این مدت کلیه‌ی حساب‌ها و پرداختی‌های شرکت، اوضاع مالی و زمان پرداخت مالیات‌های آن توسط دولت به طور کامل بررسی و شفاف‌سازی خواهد شد.

سوالات متداول

بله، اگر شعبه‌ی اصلی یا همان شرکت مادر در کشور دیگری است، تأسیس شعبه در ایتالیا، ثبت شرکت محسوب می‌شود.

متقاضیان برای ثبت شرکت در ایتالیا باید سرمایه‌ی کافی داشته و تا حدی به زبان ایتالیایی مسلط باشند.

مهم‌ترین مزیت ثبت شرکت در ایتالیا، اخذ اقامت دائم این کشور از طریق سرمایه‌گذاری بعد از گذشت 5 سال است.

سخن آخر

ثبت شرکت در ایتالیا و مهاجرت به این کشور از راه سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌های متداول جهت اخذ اقامت دائم ایتالیا است. ایتالیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا است و اقتصاد آن جزو اقتصادهای برتر اروپا محسوب می‌شود. علاوه بر این ثبت شرکت در این کشور با ملاحظات قانونی و حقوقی بسیاری همراه بوده و دارای مراحل پیچیده و سختی می‌باشد. به همین خاطر متقاضیان در این پروسه نیازمند وجود وکیلی مجرب و آگاه به امور ثبت شرکت در ایتالیا هستند. هلدینگ ملاصدرا با بهره‌گیری از کارشناسان و وکلای مجرب، آماده‌ی ارائه‌ی خدمات مربوط به اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت در این کشور می‌باشد. در صورت تمایل برای دریافت مشاوره، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

هلدینگ بین المللی ملاصدرا

تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، نرسیده به پل کردستان، پلاک 56

شماره همراه: 09120065811

شماره ثابت :   57672 (021)

info@sabtmollasadra.com

 

صفحات اصلی

ـــــــــــــــــــــــــ

خانه

درباره ملاصدرا

تماس با ما

طراحی سایت