ثبت شرکت در قبرس و اخذ اقامت

ثبت شرکت در قبرس یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور می‌باشد. بهتر است بدانید کشور قبرس به علت عدم فساد اداری و فضای امن سرمایه‌گذاری جزو بهترین راه‌ها برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. شما به وسیله یک وکیل مهاجرتی با‌تجربه می‌توانید شرکت خود را در کشور قبرس ثبت نمایید. ما در این مقاله قصد داریم با ثبت شرکت در قبرس بیشتر آشنا شویم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع شرکت‌ها با کارشناسان هلدینگ ملاصدرا تماس بگیرید. با ادامه مطلب با ما همراه باشید.                       

1

درخواست مشاوره فوری

آشنایی با ثبت شرکت در قبرس

اخذ اقامت همیشگی و ورود بدون نیاز به ویزا جزو روش‌های بسیار جذاب برای ثبت شرکت در قبرس می‌باشد. قبرس فرصت‌های شغلی بسیاری را در اختیار سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی قرار می‌دهد. هدف نهایی بیشتر سرمایه‌گذاران ایجاد یک نهاد شرکتی در قبرس می‌باشد. اکثر شرکت‌هایی که در این کشور ایجاد می‌شوند، بر اساس نوع فعالیت‌شان، مالیات‌های مختلفی را می‌بایست پرداخت کنند. 

انواع ثبت شرکت در قبرس

انواع ثبت شرکت در قبرس به شرح زیر می‌باشد. به یاد داشته باشید هر کدام از شرکت‌ها دارای قوانین ویژه‌ای می‌باشند:

 • شرکت‌های تجاری بین‌المللی
 • شرکت‌های منطقه آزاد
 • شعب شرکت‌های محدود خارجی
 • شرکت‌های با مسئولیت محدود محلی
 • مشارکتی
 • تاجران انفرادی

آشنایی با شرکت‌های تجاری بین المللی

از انواع ثبت شرکت در قبرس می توان به شرکت‌های تجاری بین‌المللی اشاره نمود. این نوع شرکت‌ها بیشتر فعالیت‌های خود را در بیرون از قبرس شمالی انجام می‌دهند. شرکت‌های تجاری بین المللی صندوق تامینی کارکنان و مالیات بر درآمد را به طور کامل پرداخت می‌کنند.

شرکت‌های منطقه آزاد

از انواع ثبت شرکت در قبرس می‌توان به شرکت‌های منطقه آزاد اشاره کرد. شرکت‌هایی که فعال هستند در منطقه آزاد قبرس ثبت می‌گردند. مهم‌ترین تفاوت شرکت‌های منطقه آزاد با شرکت‌های مسئولیت محدود در این است که شرکت‌های منطقه آزاد به هیچ عنوان مشمول مالیات بر ارزش افزوده و مالیات شرکت نمی‌شوند. شرکت‌هایی که در مناطق آزاد هستند تنها کمک‌های صندوق تامین مالی کارکنان و مالیات بیمه اجتماعی را پرداخت می‌نمایند.     

شعب شرکت‌های خارجی

از انواع ثبت شرکت در قبرس می‌توان به شعب شرکت‌های خارجی اشاره کرد. به یاد داشته باشید امکان ثبت شعبه یک شرکت خارجی در این کشور وجود دارد. اگر چه این سبک شرکت‌ها به شرکت‌های خارجی معروف هستند، ولی قوانین و مقررات 113 را رعایت می‌کنند. برای راه‌اندازی و افتتاح یک شرکت خارجی در این کشور، حتما باید شورای وزیران قبرس تاییدیه بفرستند. علاوه بر این میزان سرمایه شعبه اصلی شرکت خارجی باید به دلار باشد.

شرکت با مسئولیت محدود محلی

از انواع ثبت شرکت در قبرس می‌توان به شرکت با مسئولیت محدود محلی اشاره نمود. از اصلی‌ترین تصمیماتی که در زمان تاسیس یک شرکت با مسئولیت خصوصی در قبرس باید بگیرید، این است که آیا شرکت شما می‌تواند اموال غیر منقول را در اختیار بگیرد یا خیر؟ این تصمیم مهم می‌تواند بر برنامه ریزی ساختار شرکت تاثیر بسیار زیادی بگذارد. علاوه بر این می‌تواند بر محدودیت‌های شرکت شما نیز تاثیر داشته باشد. خوب است بدانید شرکت با مسئولیت محدود به این معنی می‌باشد که مسئولیت افرادی که سهام دار شرکت محسوب می‌شوند در قبال تعهدات شرکت بسیار محدود است. شرکت‌های با مسئولیت محدود محلی به شرح زیر می‌باشند:

 • شرکت‌های با مسئولیت محدود
 • شرکت‌های با مسئولیت محدود خصوصی

آشنایی با شرکت مشارکتی یا تضامنی

از انواع ثبت شرکت در قبرس می‌توان به شرکت مشارکتی اشاره کرد. همه کارهای مالی و اداری به عهده شرکت مشارکتی می‌باشد. در شرکت‌های تضامنی هر یک از شرکا مسئول سهم خود از ضرر و زیان شرکت هستند. سود و زبان شرکت مشارکتی بین شرکا تقسیم بندی می‌گردد.

نگاهی به شرکت تاجران انفرادی

از انواع ثبت شرکت در قبرس می‌توان شرکت تاجران انفرادی را نام برد. اشخاص حقیقی که قصد دارند در هر صنعتی مانند تولید، تجارت، خدمات و کشاورزی فعالیت کنند، می‌توانند با ثبت مشاغل به اسم خود کسب و کار خود را راه اندازی نمایند. توجه داشته باشید ثبت نام مشاغل تاجر انحصاری در اداره ثبت شرکت‌ها باید انجام شود. تخصص انفرادی مربوط به شخص حقیقی می‌باشد و تعهدات این تجارت را مالک به عهده دارد. علاوه بر این تمامی مالیات‌های ناشی از فعالیت‌های این تجارت متعلق به شخص مالک می‌باشد.

ثبت شرکت در قبرس چه شرایطی دارد؟

ثبت شرکت در قبرس شرایط خاص خود را دارد. فعالیت شرکت ها در قبرس از طریق قوانین گوناگونی تنظیم می‌گردد. تمامی شرکت‌ها باید قوانین قبرس را رعایت کنند و همه شرکت های این کشور به جز شرکت های محدود خارجی می‌بایست شرایط زیر را داشته باشند:

 • شرکت‌ها باید حتما یک مدیر داشته باشند.
 • شرکت‌ها می‌بایست حداقل یک منشی داشته باشند.نقش منشی در شرکت‎ها ارائه اسناد رسمی شرکت می‌باشد.
 • شرکت‌ها می‌بایست یک مدیر داشته باشند.
 • تمام شرکت‌ها در قبرس باید یک آدرس داشته باشند، این آدرس باید در قبرس ثبت شود.

ثبت شرکت در قبرس چه مزیت‌هایی دارد؟

از مهم‌ترین مزیت‌های ثبت شرکت در قبرس می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هزینه های ثبت شرکت در قبرس بسیار مقرون به صرفه می‎‌باشد.
 • مالیات ثبت شرکت در این کشور بسیار ناچیز است.
 • سرمایه‌گذاری در این کشور بسیار سودمند است.
 • در این کشور امکان اخذ پاسپورت وجود دارد.
 • فرد می‌تواند در این کشور اقامت قبرس را دریافت نماید.
 • امنیت مالی در این کشور وجود دارد.
 • شرایط اقتصادی و سیاسی در کشور قبرس بسیار مناسب می‌باشد. به یاد داشته باشید پیش از ورود به این کشور شرایط آن را بررسی نمایید.
 • افرادی که قصد ثبت شرکت در قبرس دارند می‌توانند اقامت همیشگی این کشور را نیز دریافت کنند. کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا می‌باشد.
 • هیچ نوع فساد اداری در قبرس مشاهده نمی‌شود.

سوالات متداول

خیر برای ثبت شرکت در قبرس حتما نباید فرد متقاضی در این کشور حضور داشته باشد. متقاضی می‌تواند به وسیله وکیل مهاجرتی خود همه کارهای ثبت شرکت را به طور کامل و طی زمان معین انجام دهد.

بله شما می‌توانید از طریق ثبت شرکت در قبرس به مدت زمان یک تا دو سال اقامت همیشگی این کشور را دریافت نمایید.

سخن آخر

در این مقاله به طور کامل به بررسی ثبت شرکت در قبرس پرداختیم. شما می‌توانید برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص دریافت مشاوره از هلدینگ ملاصدرا با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

هلدینگ بین المللی ملاصدرا

تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، نرسیده به پل کردستان، پلاک 56

شماره همراه: 09120065811

شماره ثابت :   57672 (021)

info@sabtmollasadra.com

 

صفحات اصلی

ـــــــــــــــــــــــــ

خانه

درباره ملاصدرا

تماس با ما

طراحی سایت