ثبت شرکت در بلاروس و اخذ اقامت

ثبت شرکت در بلاروس به خاطر شرایط مالی و سیاسی این کشور، یک پروسه نسبتاً ساده و سر راست به حساب می‌آید. خیلی از افراد این روش را به عنوان راه مهاجرتی خود در نظر می‌گیرند. اگر شما هم به کشور‌های روسیه و بلاروس علاقه‌مند هستید، حتماً می‌دانید که ثبت شرکت در این مناطق قوانین سختگیرانه یا پیچیده‌ای ندارد! شرکت‌هایی که در حوزه انرژی فعالیت می‌کنند، به عنوان پر سود‌ترین شرکت‌های این کشور شناخته شده‌اند.

البته که بلاروس یک سری قوانین خاص را برای ثبت شرکت توسط کشور‌های خارجی در نظر گرفته است. با مد نظر قرار دادن این موارد، شما می‌توانید به بازدهی مطلوبی دسترسی پیدا نمایید. امروز ما قصد داریم تا مراحل ثبت شرکت در بلاروس و مزایای این پروسه را به صورت دقیق بررسی کنیم. پس اگر شما هم به دنبال مهاجرت به بلاروس هستید، ادامه این محتوا را از دست ندهید.

1

درخواست مشاوره فوری

مزایای ثبت شرکت در بلاروس

بیایید کارمان را با بررسی مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در بلاروس شروع کنیم. دولت بلاروس روی معامله ارز‌های خارجی حساسیتی نشان نداده و در این زمینه هم مالیاتی تعریف نکرده است. همین مسأله باعث شده تا ثبت شرکت در کشور‌هایی همچون بلاروس برای انتقال ارز، همواره نتایج مطلوبی را برای کاربران به همراه داشته باشد. برای خرید سهام و راه‌اندازی شرکت در بلاروس، هیچ محدودیت سرمایه‌ای در نظر گرفته نشده است. یعنی همه کاربران می‌توانند نسبت به ثبت شرکت اقدام نمایند. این کشور مناطق آزاد اقتصادی زیادی داشته و سیستم مالیاتی مطلوبی را نیز در خود جای داده است. بلاروس از نظر سطح زندگی هم در دسته کشور‌های خوب و پر رفاه قرار می‌گیرد. جدا از همه این موارد، با کسب اقامت در بلاروس شما می‌توانید خانواده و والدینتان را نیز به این کشور منتقل نمایید.

شرکت‌های قابل ثبت در بلاروس کدام‌اند؟

همچون سایر کشور‌های جهان، برای ثبت شرکت در بلاروس و اخذ اقامت شما باید به انواع شرکت قابل ثبت توجه داشته باشید. عدم توجه به این مسأله می‌تواند پروسه مهاجرت شما را با چالش‌های گسترده‌ای مواجه سازد. بیش از ۹۵ درصد شرکت‌های ثبت شده در بلاروس، در دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند.

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت سهامی
 • شرکت سهامی بسته
 • شرکت سهامی باز
 • شرکت واحد
 • دفتر جانبی
 • شعبه نمایندگی
 • شرکت با مسئولیت اضافی

مسلما هر کدام از این موارد یک سری قوانین خاص را به همراه دارد. پس برای ثبت شرکت در بلاروس شما باید به انواع این شرکت‌ها و قوانینشان توجه ویژه ای داشته باشید.

بررسی مراحل ثبت شرکت در بلاروس

حال که مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم، بیایید به سراغ مراحل ثبت شرکت در بلاروس برویم. در اولین مرحله شما باید به اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه نمایید و طرح تجاری خود را ارائه کنید. با دریافت تأییدیه نام شرکت و فعالیت آن از اداره ثبت، شما می‌توانید به سراغ مرحله بعدی بروید.

در مرحله دوم ثبت شرکت در بلاروس شما باید نسبت به طراحی و آماده‌سازی تفاهم نامه انجمن شرکت و اساس نامه آن اقدام نمایید. با اتمام این پروسه، شما باید اسناد ضروری ثبت شرکت برای تأیید توسط مقامات مربوطه را جمع‌آوری و امضا کنید. فرم‌های زیادی هستند که در این مرحله باید پر شوند و مورد تأیید قرار گیرند. در نهایت، شما باید برای شرکت خود یک حساب بانکی باز کنید و گواهی ثبت شرکت را نیز بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در بلاروس

خیلی از کاربران به این مسأله توجهی ندارند ولی مهم‌ترین مدرک مورد نیاز برای ثبت شرکت در بلاروس، ویزا است. برای دنبال کردن این مراحل، شما یا باید از طریق دعوتنامه یا از طریق ویزای توریستی وارد بلاروس شوید. در لیست زیر، شما می‌توانید سایر مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در بلاروس را مشاهده نمایید.

 • مدارک هویتی متقاضی
 • گواهی ثبت شرکت
 • گزارش امکان سنجی شرکت
 • تفاهم نامه
 • اساس نامه
 • آدرس قانونی
 • گواهی سهام
 • کپی پاسپورت
 • شماره شناسایی مالیاتی در بلاروس
 • نمونه امضای اعضا
 • مشخص کردن یک سهامدار و یک مدیر

برای ثبت شرکت در بلاروس، مواردی همچون مدارک هویتی و اطلاعات مربوط به متقاضیان لزوما باید برای همه اعضای شرکت موجود باشند. یعنی هم سهامداران و هم مدیران باید نسبت به ارائه مدارک خود اقدام نمایند.

سوالات متداول

 از نظر مالیات، بلاروس در دسته دولت‌هایی قرار می‌گیرد که خیلی سختگیر نیستند. برای فعالیت در این کشور شما باید ۱۸ درصد از درآمد و سود خود را به عنوان مالیات، در اختیار دولت بلاروس قرار دهید.

هیچ کشوری از همان ابتدای کار به متقاضیان ثبت شرکت اقامت دائم نمی‌دهد! شما باید چند سال اقامت موقت داشته باشید و در صورتی که از نظر اقتصادی سود‌آور بودید، با خیال راحت می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام نمایید.

متأسفانه در حال حاضر دولت بلاروس هیچ سرمایه اولیه‌ای را برای متقاضیان ثبت شرکت در نظر نگرفته است. برای ثبت شرکت، در ابتدا شما باید شرایط و پرونده خود را در اختیار مقامات دولت بلاروس قرار دهید و آن‌ها هم بر همان اساس تصمیم‌گیری می‌کنند.

افرادی که یک سال در بلاروس حضور داشته باشند و یک بار هم ویزای موقت خود را تمدید کنند، بدون هیچ مشکل خاصی می‌توانند خانواده خود را نیز به بلاروس وارد نمایند. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ یا والدین بالای ۶۵ سال خواهد شد.

سخن آخر

همانطور که در محتوای امروز ما مشاهده کردید، پروسه ثبت شرکت در بلاروس مزایای گسترده‌ای را در خود جای داده است. با دنبال کردن این پروسه شما می‌توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید و وارد یک حوزه تجارت پر سود شوید. شاخه فعالیتی شرکت شما، مهم‌ترین عاملی است که این روند را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. شما باید طرح‌های تجاری را ایجاد نمایید که پر سود بوده و مورد تأیید دولت بلاروس قرار می‌گیرند. در هر صورت، اگر شما هم به دنبال ثبت شرکت در کشور‌هایی همچون بلاروس هستید، می‌توانید هم اکنون خدمات هلدینگ صدرا را مورد استفاده قرار دهید. با استفاده از خدمات هلدینگ صدرا قبل از اقدام برای ثبت شرکت، شما می‌توانید شرایط را به صورت واقع بینانه مورد بررسی قرار دهید و بر همان اساس هم شرکت خود را ثبت نمایید.

هلدینگ بین المللی ملاصدرا

تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، نرسیده به پل کردستان، پلاک 56

شماره همراه: 09120065811

شماره ثابت :   57672 (021)

info@sabtmollasadra.com

 

صفحات اصلی

ـــــــــــــــــــــــــ

خانه

درباره ملاصدرا

تماس با ما

طراحی سایت