ثبت شعبه شرکت خارجی

ثبت شعبه شرکت خارجی

کالا و خدمات بسیاری از شرکت ها و برند های معتبر خارجی به ایران صادر می شوند و مشتریان خاص خود را دارند . گاهی این واردات توسط چندین تاجر و بازرگان مختلف انجام می شود که ممکن است باعث هرج و مرج های زیادی در بازار شود. در بعضی از مواقع شرکت های خارجی تمایل دارند فقط و فقط با یک شخص یا شرکت طرف باشد و محصولات خود را توسط آن شخص خاص وارد کنند و به فروش برسانند .در این مواقع باید به نمایندگی خود را به یک شخص بدهند و آن شخص به ثبت و تاسیس نمایندگی خارجی بپردازد. ثبت شعبه شرکت خارجی به دو صورت امکان پذیر است: یا نمایندگی را به یک شخص حقیقی محول می کنند یا به یک شخص حقوقی ( یک شرکت ثبت شده در داخل کشور )
و برای ثبت شعبه شرکت خارجی باید یک توافقنامه بین شرکت ( شخص ) ایرانی و شرکت خارجی نوشته شود و حدود مسئولیت های شرکت ایرانی در آن مشخص شو د .
ثبت شعبه شرکت خارجی و واگذاری آن فقط به یک شخص یا شرکت امکان پذیر می باشد و نمی توان به دو نفر یا بیشتر نمایندگی داد .
اگر نمایندگی اصلی در یک شهر باشد و تقاضای آن برند زیاد باشد یا بخواهند در شهر های دیگر هم توزیع آن کالا را داشته باشند باید به ثبت شعبات آن برند پرداخت .
در واقع شعبه های خارجی به خاطر تقاضای زیاد و همچنین وجود مسافت زیاد با نمایندگی خارجی تاسیس می شوند . و کلیه فعالیت ها و مسئولیت های آن ها توسط شرکت مادر (نمایندگی اصلی ) تعیین و کنترل می شود .

مراحل ثبت شعبه شرکت خارجی

1- تهیه کلیه مدارک ذکر شده توسط نماینده ( شخص حقیقی یا حقوقی )
2- امضای وکالتنامه و موکل کردن ثبت ملاصدرا برای انجام امور
3- تنظیم موافقتنامه فی مابین شرکت خارجی و نماینده ایرانی
4- تهیه اظهارنامه ( در دو نسخه )ثبت نمایندگی توسط کارشناسان و وکلای ثبت ملاصدرا و امضای این مدارک
5- تهیه شرکتنامه ( در دونسخه )ثبت نمایندگی توسط کارشناسان و وکلای ثبت ملاصدرا و امضای این مدارک .
6- تهیه تقاضانامه ( در دو نسخه )ثبت نمایندگی توسط کارشناسان و وکلای ثبت ملاصدرا و امضای این مدارک .
7- مراجعه وکلای ثبت ملاصدرا به اداره ثبت شرکتها و انجام امور اداری و وارد کردن صحیح و دقیق اطلاعات نمایندگی در سامانه اداره ثبت شرکتها .
8- انجام کلیه واریزی ها به اداره ثبت شرکتها .
9- بعد از 20 روز کاری آگهی تاسیس نمایندگی چاپ می شود .

موسسه بین المللی ملاصدرا با سه دهه تجربه مدیریتی و بهره مندی از وکلا و کارشناسان متبحر و متخصص در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد .