سرمایه‌گذاری بین المللی به چه صورتی می باشد؟

سرمایه‌گذاری بین المللی یک نوع از سرمایه گذاری می‌باشد که شامل خرید اوراق بهادار است که در دیگر کشورها تولید می‌شود.

این نوع از سرمایه گذاری متداول است زیرا می‌تواند تنوع و فرصت‌هایی را برای رشد برتر فراهم کند. روش‌های مختلف برای سرمایه گذاری بین المللی از جمله از طریق پشتوانه دو جانبه و وجوه معامله شده وجود دارد.

 • کارکرد
  سرمایه گذاری بین المللی روشی است که بسیاری از سرمایه گذاران تصمیم می‌گیرند به وسیله سرمایه گذاری پول در خارج از بازار داخلی خودشان، درگیر آن شوند.
  به عنوان مثال، یک سرمایه گذار می‌تواند به جای نگهداری سهام و اوراق بهادار داخلی، برخی از سهام را از یک کشور خارجی خریداری کند یا سهام تنخواه متقابل را که در سرمایه گذاری بین المللی اختصاصی شده را بخرد.
 • انواع سرمایه گذاری
  چندین راه وجود دارد که شما می‌توانید برای سرمایه گذاری بین المللی انتخاب کنید. تنخواه‌های دو طرفه و وجوه معامله شده، از بیشترین روش‌های معمول می‌باشند.
  این روش به شما اجازه می‌دهد تا پول را در یک صندوق سرمایه گذاری کنید و بعد مدیر صندوق سرمایه‌های خارجی را بخرد.
 • منفعت‌ها
  در اینجا مقداری منفعت وجود دارد که شما می‌توانید به وسیله سرمایه گذاری بین المللی (با سرمایه گذاری‌های تجاری همراه نمی‌باشد) به آن پی ببرید.
  با سرمایه گذاری بین المللی، شما می‌توانید به نمونه کارهای خود، نسبت به سرمایه گذاری داخلی، تنوع بیشتری ببخشید.
  اگر اقتصاد کشور شما به صورت ضعیفی ایفا می‌شود، داشتن پول در اقتصادی دیگر می‌تواند ارزش نمونه کارهای شما را بالا نگه دارد. منفعت دیگر از این نوع سرمایه گذاری این است که می‌تواند زمینه بزرگی از رشد را فراهم ‌کند.
  بسیاری از سرمایه گذاران روی ترکیب مراکز تجاری جهان تمرکز می‌کنند، جایی که فرصت کافی برای رشد وجود داشته باشد.
 • هشدارها
  برخی خطرات به همراه سرمایه گذاری بین المللی وجود دارند. یکی از بارزترین خطرات، خطر تغییر نرخ ارز می‌باشد.
  برای مثال، اگر شما در یک اوراق قرضه خارجی سرمایه گذاری کنید، ممکن است نرخ ارز بر خلاف شما حرکت کند و ممکن است سرمایه گذاری شما به همان اندازه که امیدوار بودید، سودآوری نداشته باشد.
  همچنین بسیاری از شرکت‌های خارجی اطلاعات زیادی برای سرمایه گذاری قرار نمی‌دهند، بنابراین گرفتن یک تصمیم مفید می‌تواند مشکل باشد.
 • نقدینگی
  بعضی از انواع سرمایه گذاری خارجی سطح کمتری از نقدینگی را نسبت به مقدار میانگین دارند. هنگام تجارت سهام و وجوه داخلی، معمولا شما با معامله‌گران زیادی برای تجارت مواجه هستید.
  با وجود برخی از سهام خارجی، مقدار کمی احتمال وجود دارد که می‌تواند خرید و فروش سهام شما را دشوار کند.
  این امر بعضی شکل‌های سرمایه گذاری بین المللی را یک شکل پرخطرتر از سرمایه گذاری که بسیاری آن را ترجیح می‌دهند، می‌سازد.